KDY JET
Kdy je to Maroka je velmi těžká otázka. Dá se říct, že vlastně kdykoliv. Omezení je spíše v tom, co člověk hledá a co tam chce dělat. Když trekovat, jak jaro/léto. Když na poušť…
NA JAK DLOUHO ?
Něco mezi týdnem a dvěma měsíci je ideální. Hodně záleží na tom, co chcete vidět a co chcete dělat. Když ale máte málo času, za 10 dní jde Maroko poznat docela dobře.
DENÍ ROZPOČET
Maroko je poměrně levné. Když budete spát v hostelech, jíst na ulici a půjčíte si na delší dobu auto, tak se vejdete do 50 USD na den. Opravdu.
VÍZA
Občané ČR (obecně Eu) nemají při cestě kratší 90 dnů vízovou povinnost. Stačí jen pas s platností delší jak 6 měsíců po návratu.
JAK DO MAROKA
Dostat se letecky z Prahy do Maroka je stejně snadné jako cestovat po Evropě. Opravdu. Z Prahy létá přímá linka do Agadiru a z okolí ČR se pak látá do Marakéše, Rabaru či Fesu.
CESTOVÁNÍ V MAROKU
Já měl v Maroku vždy auto. Dokážu si představit cestovat hromadnou dopravou, ale bylo by to složitější a ne nezbytně levnější. Ostatně, víc je tady – Maroko: za krásami Maghrebu
Maroko má vše, co cestovatelé očekávají od místa, který objímá jak pobřeží Atlantiku, tak saharská poušť. Okouzlujících bílomodré vesničky a neuvěřitelné vlny. Krásné červené a oranžové písečné duny a třpytivé palmové oázy. Malebné domy a majestátní hliněné pevnosti. Křišťálově čistá noční obloha, která je ideální pro pozorování hvězd. Ale to největším překvapením skrývá pohoří Atlas. Velkolepost, vzdušnost a majestátnost na straně jedné a zapomenutost v čase na straně druhé. Tohle všechno jsou přísady magické krásy Maroka.
Maroko patří rozhodně k nejvíce fotogenickým zemím světa. Je tu zastoupena opravdu celá paleta barev. Žluté a oranžové duny, modrá nekonečnost oceánu a starých obydlí, zelené palmérie a vše dokresluje nekonečnost barem Vysokého Atlasu
V Maroku jsme byl 2x. V roce 2007 a v roce 2023. A ač se mnohé změnilo, tak má Maroko stále co nabídnout.
- První cesta mne zavedla do klasických míst, jako je Marakéš, Ait Ben Haddou, Casablanca, koželužny ve Fes či poušt ní duny kolem Marzougy. Ale zároven jsme navštívil třeba Taroudant, oblast kolem Tafroute či cisterny v Al-Džadídě.
- Druhá cesta byla naopak méně po turistických místech. Přes údolí Ounila, oázu Fint do Zagory a dál až do M’Hamid El Ghizlane. Pak přes Atlas do Mulay Idris a přes Azemmour až do srdce Vysokého Atlasu pod Džabal Tubkal
Views: 6