Indie: klasický trojúhelník Severní Indie

by Petr Hingar
0 comment
Zlatý trojúhelník Indie je označení pro klasickou  a vlastně i nejběžnější návštěvní trasu v severní Indii –  Dillí, Agra a Džajpur (Jaipur). Je plný ikonických staveb a míst, snadno se v něm cestuje a je nastaven na mezinárodní cestovní ruch. Zároveň je ale tím nejšpinavějším, co Indie nabízí a také tady narazíte na snad všechny klasické turistické pasti a lži, co jich jen Indie umí. Ale i přes to všechno, to pozitivní (pravda, u mne třeba až po čase) převáží a zůstane příjemný pocit a úžasné zážitky a místa.

Dillí:  Dillí je chaotické město. Je obrovské, rušné, hlasité a velmi znečištěné. Každý také slyšel o množství turistických podvodů, které jsou v Dillí běžné. Přesto většina cestovatelů a návštěvníků Indie zahájí svojí cestu právě tady. A já vlastně nevím, je-li lepší začít cestu Indií v Dillí, nebo jí tu zakončit.

Když ale pominu tohle všechno, tak Dillí má rozhodně všechno, co cestovatel očekává. Od úžasných památek, přes rušné Old Delhi až k úžasným kulinářským zážitkům.

Jaipur: Jaipur, bývalé královské město na pokraji rozpáleného Rádžasthánu, je přezdívaný “růžové město”. I když to úplně není pravda, protože spíše by se měl nazývat “terakotovým”. Ale to nic nemění na faktu, že má co nabídnout.

Výhodou Jaipuru je to, že většina zajímavého je soustředěno na třech místech a tak je velmi jednoduché to celé sladit. A jako poslední musím zmínit jídlo. Je totiž fakt, že v Jaipuru mi street food chutnal nejvíc.

Agra: Můžete jet do Indie a nevidět Taj Mahal? Před cestou jsem byl přesvědčen, že ne. Po cestě jsem trochu pochyboval, ale po jeho spatření jsem zase nabyl jistotu, že ne. Ale bylo by vůči Agře nespravedlivé, brát jí jen jako Taj Mahal. Má totiž daleko víc.

Co ve mne ale zanechalo nejsilnější zážitek, je západ slunce nad Taj a pohled na to s řeky Yamuna.

Views: 1

You may also like

Leave a Comment