Madeira: letní návštěva na ostrově věčného jara

by Petr Hingar
0 comment

Madeira v létě je jiná než ta jarní. Jednak je tu více turistů a druhak je prostě sucho. A vedro. Tedy, mělo by to tak být. Ale znáte to, jste na ostrově, kolem Atlantik..a tak prostě věci občas neplatí. Ale i přes to vše Madeira v létě baví. Je to super doba na treky, bloudění po plážích či na večerní drink v zapadlé uličce Funchalu.

Tentokrát nebudu popisovat obecně, prostě tak nějak přiblížím ubytování kde jsme byli, jídlo a pití, co jsme měli a něco z cesty jako takové.

  1. Ubytování : letos jsme zvolili variantu “nomád” a vystřídali 4 různá ubytování
  2. Jídlo : šli jsme jak na jisto (třeba restaurace v Údolí jeptišek či trhy), tak jsme si dávali známá i neznámá jídla různě po cestě. A bylo tu super. A jako bonbónek byl pak půlkilový steak z  tuňáka koupený na trhu a snězený jen tak se sójovou omáčkou.
  3. Pití: klasika. Několikrát super rum, poncha a pivo.
  4. Treky : tentokrát jsme si dali dva a pro příště budeme lépe číst cedule. A nezapomeneme vodu
  5. Koupání: co mne překvapilo, byl fakt, jak byla v červenci voda studená. Ale i tak jsme si to užili
  6. Ostatní: Madeira ale není jen o tom. Ve Funchalu jsme třeba narazili na super podnik – FunART 3D a užili si tam kupu srandy.

Ubytování

Pro týden na Madeiře jsme zvolili variantu, kdy jsme spali dohromady na čtyřech místech tak, abychom se nemuseli vždy vracet na jedno místo a získali vetší svobodu pro poznávání

  • Hotel Orquidea ve Funchalu
  • Hotel Jardim Atlantico v Calheta
  • Madeira Surf Camp v Porto da Cruz
  • Inn & Art Madeira v Caniçu

Views: 10

You may also like

Leave a Comment