São Tomé e Príncipe
Home » São Tomé e Príncipe – místo, na které svět zapoměl

São Tomé e Príncipe – místo, na které svět zapoměl

Když se podívám v čase, tak přemýšlím, co bylo vrcholem cesty na Svatý Tomáš a Princův ostrov a co mě přimělo hluboce propadnout tomuto malému Africkému ráji. Bylo to brzké ranní probouzení do přítomnosti papoušků šedých, kteří na sebe před mým stanem křičeli? Nebo se procházet tropickým deštným pralesem kolem stromů, které tam byly po tisíciletí, a nakonec se prodírat listím a objevovat ty nejkrásnější výhledy na oceán? Bylo to zastavení na ostrově Rolas a pohled z jihu na sever přes rovník? Nebo mě prostě chytil za srdce způsob života „moli, moli“. Možná se to nikdy nedozvím; možná se budu muset vrátit, abych to zjistil.

São Tomé e Príncipe – druhá nejmenší africká země, malý ráj nejen pro cestovatele v Atlantském oceánu v Guinejském zálivu. Ostrovy jsou pokryty hustým deštným pralesem a v poklidnými písečnými plážemi s palmami kolem, skvělým jídlem, přemírou ovoce a e velmi přátelskými lidmi. Najdete tu zajímavé opuštěné plantáže, rozpadající se nádherné domy postavené v duchu  portugalské koloniální architektury jako zázemí pro kakaové a kávové farmy.

V rámci přednášky hlavně ukážu fotografie z cesty na São Tomé e Príncipe, ale také řeknu, jak je to na místě s penězi, ubytováním, jídlem a cestováním. A kdy a kam má smysl jet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *