Home » Panama: úžasná Coiba a Santa Catalina

Panama: úžasná Coiba a Santa Catalina

Kousek, tak cca hodinu a půl lodí od městečka Santa Catalina, se nachází národní park Coiba. Opravdu neexistuje jiný způsob jak popsat toto souostroví, než jako ráj. Zapomenuté ostrovy, nekonečné pláže s bílým pískem, křišťálově čistá voda a ostrovy s palmami. A druhá část ráje se pak otvírá pod vodní hladinou. Národní park Coiba je jedno z nejlepších míst pro pozorování žraloků velrybích, keporkaků, mořských želvy, rejnoků a stovek dalších obyvatelů mořských hlubin.

Národní park Coiba te necelých  431 km2 a skládá se z 38 různých ostrovů. Nejznámější z ostrovů je zároveň o ten největší –  Isla Coiba. Národní park Coiba je od roku 2005 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
 
Existuje několik způsobů, jak si užít národní park Coiba, ale nejběžnější jsou jednodenní výlety ze Santa Cataliny za šnorchlováním či potápěním. Celkem navštívíte 3 ostrovy a hned 4x máte možnost šnorchlovat ( v mém případě jsme byli na Coibě, Coibitě a Afuere). A musím říct, že i jeden jediný den na Coibě a ostatních ostrovech stojí rozhodně za to. Je to prostě cesta do ráje, do nedotčené přírody plné ptáků, plazů, savců a ryb. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *