Home » Panama: El Valle de Anton

Panama: El Valle de Anton

El Valle de Anton nebo zkráceně „El Valle“ je město, ležící uprostřed prehistorického a gigantického sopečného kráteru jen pár hodin od Panama City. Cesty kolem krajů kráteru a blízké okolí nabízí možnost velkého množství treků, kdy vycházíte ze dna kráteru, kolem nádherných vodopádů přes hluboké kaňony až na vrcholky hor, lemujících vlastní kráter.

Na El Valle de Anton je krásné to, že se na začátek všech treků se snadno dostanete pěšky z centra města. Mezi ty nejhezčí pak patří Cerro Gaital, Cerro Cara Iguana, Cerro La Silla a La India Dormida. Já jsme dal tři:

  • Cerro La Silla – tůra na La Silla vlastně není ani nijak dlouhý, ale vede na impozantní vyhlídku na vrcholu hor, kde můžete pozorovat neskutečné západy slunce nad obzorem s výhledem na Valle de Anton a ještě dál! 
  • La India Dormida – tahle tůra je jednou z nejoblíbenějších kvůli spektakulárnímu výhledu při východu slunce přes celé údolí Anton. Túra trvá na vrchol z města kolem hodiny a půl, takže je to perfektní způsob, jak začít ráno. 
  • Cerro Gaital – tahle tůra je často často označovaná jako „Nejnáročnější túra v Panamě“ a je určitě výzvou. Jako odměna je pak na konci impozantní výhled na celé okolí Valle de Anton.  Vlastní tůra vede tunelem hustého lesa, přes intenzivní vertikální výstupy po skalách až na mlžný vrchol. A trvá méně než tři hodiny podle toho, jak dlouho na vrcholu strávíte. 

Po ceste do El Valle de Anton je možné se zastavit i v Los Cajones de Chame, které je jedním z nejunikátnějších pozemních útvarů v Panamě. Kaňon je vytvořen díky erozní činnosti řeky Chame. Sedimentární hornina je opotřebována po staletí a nyní tvoří strmý kaňon, který se rozkládá na stovky metrů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *