Home » Malajsie: Langkawi

Malajsie: Langkawi

Název „Langkawi“ se překládá jako „země vlastních přání“, což je paradoxem, neboť název tak trochu popírá historický původ ostrova – útočiště malajských pirátů.

Langkawi je jen 2,5 hodiny jízdy trajektem z pevniny. Zelený ostrov, který jako by měl všechno: hory, přírodní parky, nejkrásnější pláže a průzračně modré zátoky. Kolem Langkawi je dalších 98 krásných ostrovů. Ať jste na Langkawi kdekoli, v dálce je vždy na dohled další ostrov. 

To co dělá Langkawi tím pravým odpočinkovým rájem jsou bílé pláže, zelené palmy a křišťálově čisté moře. A je jedno jestli jste na místech jako Pantai Tengah, Pantai Kok, Tanjung Rhu nebo Skulls Beach. A pak ty cesty mezi nimi a krajina ostrova..

U jedné z nejvyšších hor Langkawi najdete dvě místa,  které  byste si neměli nechat ujít. První z nich je lanovka Langkawi Skybridge  a druhé vodopády Seven Wells Waterfall.

Na mnohých místech Langkawi jsou dostupné nádherné mangrovy (hlavně pak na severovýchodě a severozápadě). Nejlepší místo k výletům na ně je pak z Tanjung Rhu nebo Kilim Karst Geoforest Park,kde je velké množství lodí a lidiček. Proplujete mangrovovými porosty, kde uvidíte opice, krokodýly, ptáky, zelenou přírodu a když budete mít štěstí i symbol Langkawi- mořského orla.  Po cestě zpátky přes Malackou úžinu uvidíte nádherní skryté pláže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *