Home » Indie: Karnataka – tak trochu neobjevený klenot Indie

Indie: Karnataka – tak trochu neobjevený klenot Indie

Od kopců zahalených mlhou po pláže, od měst, kde čas spěchá aby držel krok s moderním světem po tichá místa zapomenuté slávy a moci starověkých řeší. Karnataka má všechno. Vlastně, má mnohem víc.

Karnataka mě uchvátila. Zapůsobila na mne úžasným klidem, historií a přírodou. A z nějakého důvodu je Karnataka místo, kam moc zahraničních turistů nejezdí, nebo možná lépe,  prostě  v Karnatace netráví svůj čas v rámci cest po Indii. Ještě tak navštíví ruiny starověkého Hampi či využijí Bengalore jako své přestupní letiště. A to je vlastně skoro vše. 

A přitom celá Karnataka nabízí neskutečnou paletu úžasných lidí,  nádherné přírody  západních Ghátů a historických míst opředených dávnými příběhy a tajemnem. 

Karnataka má opravdu co nabídnou. 

Je to místo velkolepých a mocných starověkých říší Vidžajanagara či Hoysala, starobylých jeskyní a množství chrámů, které nejen že patří k těm nejstarším v Indii, ale zároveň jsou to místa, která jsou stále uctívána a provozují  se tu náboženské rituály.

Jsou tu také úžasné tropické pláže, hluboké původní džungle západních Ghátů a rozsáhlé oblasti pohoří Chamundi. 

Můžete také navštívit tygří rezervace, živé paláce maharádži z Mysore a místa, kde se už po stovky let vyrábí kadilo a hedvábí.  Nebo s můžete brouzdat posvátnou řekou Kávérí či odpočívat ve stínu velkolepého a ztraceného města Hampi.

V celé Karnatace je toho opravdu velmi dost k vidění. Já jsme za 14 dní zvládnul tak polovinu toho, co bych asi zvládnout chtěl. 

Virupaksha Temple

 Nagarahole Tiger Reserve 

Nanjanagudu Shri Srikanteshwara 

Mysore Palace

Shri Ranganathaswami Temple

Kavérí

Vitthala Temple & Kalyana Mantapa

Halebidu

Coorg

Chitradurga Fort

Shri Chennakeshava Swami Temple

Vitthalaraya Pond & Gejjala Mantapa

There is 1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *