Indie
Home » Indie – dva světy, aneb sever a jih Indie

Indie – dva světy, aneb sever a jih Indie

Indie má hodně lidí na svém bucket listu či má obrovskou touhu ji navštívit. V tomhle jsme byl já asi jiný. Roky mne Indie nechávala chladným. Ale v lednu 2023 uzrál čas tuhle bláznivou, chaotickou, historickou, špinavou, spirituální, užasnou, chutnou, či, jak jde o ní dále mluvit, navštívit. A první, co jsem si odnesl je fakt, že Indie je obrovská. A plná lidí. A že “Incredible India” sedí. A pak mnoho dalšího..ale o tom u dále.

Celá přednáška o Indii je rozdělena do tří bloků, v rámci kterých se podíváme do tří, poměrně odlišných míst Indie.

  • Zlatý trojúhelník Indie je označení pro klasickou  a vlastně i nejběžnější návštěvní trasu v severní Indii –  Dillí, Agra a Džajpur (Jaipur). Je plný ikonických staveb a míst, snadno se v něm cestuje a je nastaven na mezinárodní cestovní ruch. Zároveň je ale tím nejšpinavějším, co Indie nabízí a také tady narazíte na snad všechny klasické turistické pasti a lži, co jich jen Indie umí. Ale i přes to všechno, to pozitivní (pravda, u mne třeba až po čase) převáží a zůstane příjemný pocit a úžasné zážitky a místa.
  • Váránasí je považováno za nejstarší trvale obydlené město na světě . Mark Twain v roce 1896 řekl: „ Starší než historie, starší než tradice, starší dokonce než legendy a i tak vypadá dvakrát tak staré než všechny dohromady. ‘
  • Karnataka má všechno.Karnataka mě uchvátila. Zapůsobila na mne úžasným klidem, historií a přírodou. A z nějakého důvodu je Karnataka místo, kam moc zahraničních turistů nejezdí, nebo možná lépe,  prostě  v Karnatace netráví svůj čas v rámci cest po Indii. Ještě tak navštíví ruiny starověkého Hampi či využijí Bengalore jako své přestupní letiště. A to je vlastně skoro vše.

Říct v Indii zajímavá místa je tak trochu stejné, jako hledat v Čechách nejlepší pivo. Co člověk, to názor. V přednášce se do některých takových míst podíváme, řeknu a ukáži jaké peklo je doprava v Indii a řízení auta, jak chutná prvé Indické jídlo a mnohem dalšího 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *