Home » 7+1 navštívená filmová místa v roce 2021

7+1 navštívená filmová místa v roce 2021

Ač jsem to primárně neplánoval, ocitli jsme se letos na několika místech, které se zapsala do dějin filmu či počítačových her. Kráčeli jsme tedy po planetách Jedha, Mars či Arrakisu. Šli jsme Údolím půlměsíce až k Pokladnici kde je snad svatý Grál. A procházeli se Florencií a Benátkami stejně jako, se procházel assassin Ezio Auditore da Firenze. Jaké je tedy realita?

Začneme v Jordánsku. Tady jsou hned dvě ikonická filmová místa. Poušť Wadi Rum a starověké Nabatejské město Petra.

Wadi Rum

Starwars – The Rise of Skywalker

Wadi Rum zde hraje klíčovou roli. Záběry z Wadi sice už představovali  měsíc Jedha ve filmu Rogue One, poslední díl  Star Wars ale použil pouštní krajinu jako epickou pouštní lokaci –  planetu Pasaana , která slouží jako výchozí bod pro děj celého filmu. 

Duna

nádherná krajina Wadi Rum také sloužila jako vzdálené pouštní oblasti planety Arrakis, domova tajemných Fremenů.

Marťan

Dalším filmem, který se odehrává je film Marťan, kde Wadi Rum představuje planetu Mars.

Prometheus

A v neposlední řadě je to pak film Prometheus, kde strmé hory ve Wadi Rum poskytují pozadí velké části filmu.

Petra

Indiana Jones a poslední křížová výprava 

Je třeba si říct, že při pohledu na chrámy v Petře se člověk opravdu jen stěží ubrání pocitu, že tu prostě “něco” musí být.  Zejména pak při pohledu na  pravděpodobně nejznámější stavbu Petry –  Al Khazneh, známou také jako Pokladnice.

Jako druhé místo to je pak Itálie. Ano, tady bylo natočeno opravdu velké množství filmů. My ale byli jen ve Florencii (a Toskánsku obecně) a Benátkách. Tak zůstaneme také tam. A navíc, zmíním jen jeden film a pak také jednu veleúspěšnou počítačovou hru, která by bez Florencie a obecně Itálie nebyla tím, co je.

Hanibal

Po útěku z azylu ve filmu Mlčení jehňátek se Dr. Hannibal Lecter skrývá v nádherné a renesanční Florencii.

A nakonec jsme zvolil dvě místa, která jsou spojena se světem počítačových her, zejména pak s celou sérii Assassin’s Creed

Florencie

Vždyť ceká série začíná ve Florencii a jeden z hlavních hrdinů -Ezio Auditore da Firenze byl ze respektovaného Florentského rodu. Ale jak to chodí…vše se vždy tak nějak zvrhne….

Benátky

Templáři, kteří ovlivnili mocné členy benátské vlády, jako byl Carlo Grimaldi ,si ve městě vybudovali poměrně silnou síť a zázemí. Toto se však zásadně změnilo, když assassín, Ezio Auditore da Firenze, začal lovit tyto členy templářského řádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *